Купа на България: Левски в Червен бряг, ЦСКА – в Ихтиман или Бургас

292
купа жребий

Българският футболен съюз изтегли жребия за втория предварителен кръг в турнира за Купата на България, както и за първия редовен кръг.

Аматьорските отбори, които стигнаха до тази фаза, ще домакинстват на отбори от Втора лига на 29-и септември, 30-и септември и 1 октомври, а победителите в тези срещи ще приемат отбори от Първа лига (както и по изключение Септември София) на 20 октомври, 21 октомври, 22 октомври. Всички дуели ще се решават в един мач и победителят се класира напред.

Жребият обаче определи и един сигурен сблъсък в първия редовен кръг и той ще е между Партизан (Червен бряг) и елитния Левски, като столичани ще гостуват в този сблъсък.

Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) ще гостува на победителя от двойката на Загорец (Нова Загора) и Хебър (Пазарджик). Финалистът от миналия сезон ЦСКА ще играе с Ботев (Ихтиман) или Нефтохимик (Бургас).

Шампионът в първенството Лудогорец също не може да се оплаче от лош жребий. Разградчани ще играят или със Свети Никола от Бургас или със Спортист от Своге.

Ето и пълния жребий:

Партизан (Червен бряг) продължава без игра, като след това ще играе с Левски (Сф).

Спартак 1918 (Варна) – Локомотив (София), победителят приема Арда

Чавдар (Троян) – Кариана (Ерден), победителят приема Царско село

Черноморец (Балчик) – Витоша (Бистрица), победителят приема Септември (Сф)

Ботев (Ихтиман) – Нефтохимик (Бургас), победителят приема ЦСКА

Севлиево (Севлиево) – Локомотив (Горна Оряховица), победителят приема Славия

Надежда (Доброславци) – Миньор (Перник), победителят приема Ботев (Враца)

Беласица (Петрич) – Литекс (Ловеч), победителят се класира директно за втория кръг на редовната фаза

Загорец (Нова Загора) – Хебър (Пазарджик), победителят приема Локомотив (Пд)

Родопа (Смолян) – Пирин (Благоевград), победителят приема Берое

Извор (Горски Извор) – Септември (Симитли), победителят приема Монтана

Дунав (Русе) – Янтра (Габрово), победителят приема Черно море

Оборище (Панагюрище) – Добруджа (Добрич), победителят приема Ботев (Пд)

Свети Никола (Бургас) – Спортист (Своге), победителят приема Лудогорец

Светкавица (Търговище) – Созопол (Созопол), победителят приема Етър

Тряновец (Тряновец) – Струмска слава (Радомир), победителят приема ЦСКА 1948

Коментари