Ботев (Пд) плесна звучен шамар на Левски! Юноши от Герена нокаутираха „сините“ в Коматево след пълен обрат за 2:1 (ВИДЕО)

1280

Юношите на Левски Александър Любенов и Лъчезар Балтанов съсипаха Левски в гостуването на „сините“ в Коматево. Тимът на Делио Роси записа първа загуба под ръководството на италианеца, след като допусна пълен обрат във визитата на Ботев (Пловдив) от 8-ия кръг на Първа лига. „Канарчетата“ губеха след гол на Давид Яблонски в 26-ата минута, като не се виждаше как ще изравнят, но невероятна грешка на вратаря на столичани Любенов, който допусна гол между краката си от 25 метра в 64-ата минута, върна самочувствието на „канарчетата“. Последва нов малшанс за гостите, тъй като Габриел Обертан удари гредата малко след това, а в 77-ата минута капитанът на „жълто-черните“ Балтанов нокаутира Левски. Той е юноша на 26-кратните шампиони, като от уважение към клуба не отпразнува попадението, което прати в екстаз около 3500 фенове на Ботев по трибуните в „Коматево“.Китайците с пачките идват в Пловдив за мача Ботев – Левски. Целите им са Габриел Обертан и Тошко НеделевСкаути на два китайски клуба ще следят играчи на дербито между пловдивския Ботев и Левски. Съгледвач…Sep 10 2017bgsport.net

Основната заслуга за победния гол на домакините имаше Фернандо Виана, който направи страхотно спиране след центриране на Лазар Марин, а след това с пета изведе играча с №17. Така „канарчетата“ прекъснаха серията си от три поредни загуби на „Коматево“, където спечелиха първи точки и записаха втори успех от началото на сезона. Левски пък остана с 14 точки на трето място, като изостава на пет от ЦСКА-София и на четири от Лудогорец.
БОТЕВ ПД – ЛЕВСКИ 2:1
0:1 Яблонски (26)
1:1 Неделев (64)
2:1 Балтанов (77)
БОТЕВ (ПД): Иван Чворович, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Йордан Минев, Серкан Юсеин, Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола, Дуде Ндонгала, Фернандо Виана
ЛЕВСКИ: Александър Любенов, Милош Цветкович, Димитър Пиргов, Давид Яблонски, Иван Горанов, Жорди Гомес, Васил Панайотов, Роман Прохазка, Габриел Обертан, Антонио Вутов, Жуниор Мапуку.
Източник sportal.bg

Собственикът на Левски Спас Русев с първи коментар за дербито Левски – Лудогорец и дали „сините“ ще станат шампиони (ВИДЕО)Собственикът на Левски Спас Русев се появи днес на стадион “Георги Аспарухов” за откриването на детс…Sep 8 2017bgsport.net