Левски си е все същият! Турчин подари дузпа на „сините“ за равен с Гурник

852
Гурник

Отборът на Левски стартира с равенство проверките си на турска земя. Селекцията на Станимир Стоилов завърши 1:1 с полския Гурник (Забже).

От мача се видя, че колкото и да работи Бащата на правилния футбол, Левски си е все същият Левски, какъвто си го знаем от 1914-а – разчитащ и облагодетелстващ се от грозни съдийски аванти.

Местният турски рефер направи всичко възможно „сините“ да не загубят.  Първо доста странно отмени попадение на поляците още в началото на мача, а в края даде много спорна дузпа за „сините“ две минути преди края.

Хосе Кордоба се разписа и изравни, след като в 82-ата минута от фаул Кравчик бе извел Гурник напред.

Неофициален дебют за Левски направи новото бразилско попълнение Цунами, докато Уелтън все още е контузен и изгледа контролата от резервната скамейка.