Левски зарадва феновете си навръх рождения си ден: „Сините“ надиграха категорично Черно море и заслужено ще играят в Европа (ВИДЕО)

2558

Левски победи Черно море с гръмкото 4:1 във финален бараж за определяне на последния български участник в Лига Европа. „Сините“ тотално надиграха своя съперник през по-голямата част от срещата и заслужено ще участват в Европа. Головете за успеха вкараха Обертан (24-та), Буш (39-та), Панайотов (73-та) и Горанов (83-та от дузпа). Почетното попадение за „моряците“ отбеляза Фенуш в 55-та минута. Левски започна по-добре мача, но първата голова възможност дойде едва в 24-та минута, когато Гомес изведе Обертан в коридор, а последният не сгреши – 1:0. „Сините“ нанесоха втори удар в края на полувремето, когато след отлична контраатака Буш засече прецизно подаване на Горанов в наказателното поле. Черно море пък не създаде нищо опасно пред вратата на Митрев през първите 45 минути.

През втората част Левски отново започна по-добре, но при една от редките атаки на варненци Мехди Фенуш наказа „синята“ отбрана. Основна вина за гола имаше Иван Горанов, който изчисти топката право на крака на деветката. Последваха силни минути за гостите, които за първи път от началото на срещата успяха да изравнят играта и да задържат топката повече време в половината на съперника си. Четвърт час преди края обаче футболистите на Делио Роси си върнаха преднината от два гола. Лошо изчистена топка попадна на пътя на Васил Панайотов, който с топовен шут отдалече не остави шансове на Макенджиев. Този гол окончателно реши срещата, но „сините“ не спряха дотук. Поредният пробив на Иван Горанов отляво завърши с центриране, което бе спряно с ръка от бранител в „зелено“ – дузпа за домакините. Именно левият бек застана зад топката и не трепна, изкупвайки по този начин грешката си по-рано в мача. До края двубоят се доиграваше. С този успех Левски най-сетне си подпечата визата за Европа и успя да направи най-хубавия подарък на своите фенове навръх 104-та годишнина от създаването си – победа.