Левски, не губи кураж – идва нов бараж…

1469
Капитанът на Левски показа среден пръст

След като вчера Левски не успя да победи ЦСКА, „сините“ остават на трето място в първенството, което значи, че ще трябва да играят бараж за класиране в Лига Европа.

„Сините“ имаха немалко положения и играха сравнително добре, но въпреки това ЦСКА успя да отбележи два гола, с които реши мача, пише в свой коментар за „Топспорт“ колежката Варвара Тушлекова. Баражът за класиране в Лига Европа ще бъде на 28 май, а съперник на „сините“ – Славия или Етър.Лумпени от Левски с яростни псувни по адрес на Люпко Петрович, сърбинът им отговори с усмивкаФеновете на Левски не са простили „предателството“ на Люпко Петрович, който вече няколко месеца се в…May 21 2019bgsport.net

Не се случва за първи път Левски да решава мястото си в евротурнирите с такъв мач. Медията припомня какви ги свършиха „сините“ в двата баража, които играха до момента. Участник в Лига Европа се определя по такъв начин от сезон 2016/2017 насам.

СЕЗОН 2016/2017
Левски – Верея 10:9 (след изпълнение на дузпи)
Треньор на Левски: Николай Митов

През първото полувреме на двубоя, „сините“ бяха тези, които играеха по-добре и заслужено поведоха с 1:0. През второто полувреме обаче тонусът на играта им спадна и в 3-ата минута на добавеното време Иван Бандаловски изравни за гостите след корнер. В продълженията никой от двата тима не отбеляза нов гол и това доведе до дузпи.

Напрежението се покачи още повече. Бурабия и Сашо Александров пропуснаха за Левски и това даде цели две възможности на Верея да реши мача, но Еуженио и Елиаш също сгрешиха от бялата точка. Последваха няколко успешни изпълнения, след които се стигна до 11-ата дузпа, която вратарят на Верея Пламен Колев пропусна и така Левски спечели с 10:9.

Левски отстрани Сутиеска в Лига Европа, но след това отстъпи на хърватския Хайдук.

СЕЗОН 2017/2018
Левски – Черно море 4:1
Треньор на Левски: Делио Роси

Този път драма нямаше. Габриел Обертан откри резултата с гол в 24-ата минута. Минути по-късно Левски отбеляза още едно попадение. Тогава се разписа румънецът Серджиу Буш. През втората част, „сините“ понамалиха темпото и това даде възможност на Черно море да върне един гол – чрез Мехди Фенуш в 55-ата минута.

В 71-ата минута обаче Васко Панайотов се разписа за Левски и направи резултата 3:1. Минути по-късно дойде ред и на Иван Горанов да реализира, след като „сините“ получиха право да изпълнят дузпа. Защитникът не сгреши и оформи крайното 4:1.

С мъка Левски стигна до победа с 3:2 над Вадуц в реванша от първия квалификационен кръг на Лига Европа, но с общ резултат 3:3 отпадна от надпреварата заради головете на тима от Лихтенщайн на чужд терен.
Какво ще стане на третия пореден бараж с участието на Левски, остава да разберем.Ники Михайлов след червения шамар: Това не е моят ЛевскиВратарят на Левски Николай Михайлов, който говори непосредствено след края на дербито с ЦСКА, загубе…May 22 2019bgsport.net