Лудогорец попари Левски на Герена: Мечтата за титла отлетя

1456
Лудогорец

Левски загуби от Лудогорец с 0:2 в дербито от 25-ия кръг на Първа лига. Марселиньо беше точен 21-ата минута с известна доза късмет. Лукоки фиксира крайното 2:0 в 92-рата минута. Около 17 000 фенове на домакините подкрепят 26-кратните шампиони на стадион „Георги Аспарухов“.
Първият удар беше на Серкан Юсеин, който стреля в 5-ата минута, но Михайлов на два пъти спаси.
В 8-ата минута Михайлов спаси домакините след грешка на Рейш. Стражът спря Вандерсон, който излезе сам срещу него. Ударът на бразилеца мина между краката на Михайлов, който я чукна и тя излезе в корнер. Минута по-късно гредата беше първи помощник на Левски. Сисиньо центрира отдясно, Кешерю игра с глава, изпреварвайки Михайлов, а топката се отби в лявата греда преди да бъде изчистена от Яблонски.Дефицит: Левски продължава да си търси спортен директорЛевски продължава да търси точния човек за поста спортен директор. Това призна пред БНР изпълнителни…Mar 10 2019bgsport.net

При последвалата атака Костов пропусна да изравни. Голмайсторът беше изведен отдясно и стреля силно, но Пламен Илиев изби в корнер.
Хубав пробив на Мариани беше пропилян от Паулиньо в 35-ата минута. Бразилецът засече лошо топката и Илиев спаси. Късметът беше на страната на Левки секунди след това, когато удар на Кешерю мина на сантиметри от горната греда.
Наставникът на „сините“ Георги Дерменджиев излезе за първи път срещу бившия си тим. Той направи една промяна в състава от успеха с 3:0 над Славия. Капитанът Иван Горанов се завърна и игра вместо Луи Нганиони отляво на защитата. Николай Михайлов бе на вратата, а Милош Цветкович, Давид Яблонски, Нуно Рейш и Горанов бяха в защита. Кали Тиам и Мартин Райнов са опорните халфове, докато Жерсон Кабрал, Давиде Мариани и Паулиньо действаха зад Станислав Костов.Димитър Иванков: Левски ще се бори със зъби и нокти за първото мястоТреньорът на вратарите в Левски Димитър Иванков заяви, че „сините“ ще се борят със зъби и нокти, за …Mar 10 2019bgsport.net