Край на една срамна кариера! И в последния си мач Николай Йорданов даде гнусна дузпа на Лудогорец

4373
лудогорец дузпа

Лудогорец записа важна победа по пътя към преследването на 10-ата си шампионска титла. Разградчани победиха Ботев (Пловдив) с 2:1 в последен мач за полусезона, който бе отложен от 13-ия кръг.

Тимът на Станислав Генчев поведе в резултата в края на първото полувреме от доста спорна дузпа, отсъдена от Николай Йорданов.

В 39-ата минута след удар на Мавис Чибота топката се отби в ръката на Виктор Генев, но тя бе прибрана и бранителят бе застанал с гръб. Въпреки това Николай Йорданов посочи бялата точка и при изпълнението Клаудиу Кешерю бе точен.

През втората част, резултатът бе удвоен от Доминик Янков. В самия край, Ботев върна едно попадение чрез Салиф Сисе, който обаче бе в засада при паса към него.

Така Лудогорец ще зимува на първото място с 39 точки, на шест пред втория Локо (Пловдив). „Канарчетата“ пък са на 12-ата позиция с 14 пункта.

Мачът пък бе последен в кариерата на Николай Йорданов. Той е абсолютен рекордьор на ниво Първа лига с ръководени 285 срещи. За съжаление цялата кариера на Йорданов е белязана от гнусен слугинаж в полза на Лудогорец.

Така и ще бъде запомнен – като един от най-верните ратаи на Делиормана. И няма да липсва на никого! Най-малкото на Лудогорец – там ратаи сред съдиите си имат достатъчно много.