Лудогорец измести ЦСКА от есенния връх след победа с 2:0 над Пирин в Благоевград (ВИДЕО)

1950

Лудогорец победи с 2:0 Пирин в Благоевград и се върна на върха в класирането в Първа лига, изпреварвайки с 1 точка ЦСКА. Разградчани доминираха през по-голямата част от мача, но направиха няколко пропуска.
Логичното на „Христо Ботев“ все пак се случи в 31-ата минута. Традицията се спази и Клаудиу Кешеру не пропусна да накаже любимата си жертва „Пирин“. Този път той демонстрира сериозна футболна хитрост, след като при един пряк свободен удар намери пролука в стената на домакините и безкомпромисно матира Благой Макенджиев. Преди това вратарят, който е сред набелязаните за зимна селекция от ЦСКА, спаси тима си от сигурен гол с блестяща намеса.
И докато домакините все още се нагаждаха към новата си роля в мача, Лудогорец набързо нанесе и втория си удар. Лукас Саша направи нов пробив по крилото и центрира около точката на дузпата.Извънредно! Земята се тресе – Лудогорец се падна с Милан в Лига Европа! Ето кога грандът идва в България (ПЪЛЕН ЖРЕБИЙ)Лудогорец ще играе с италианския гранд Милан на 1/16-финалите в Лига Европа. Това реши тегленият пре…Dec 11 2017bgsport.net

Кешеру елегантно продължи с глава за Лукоки, който от 10 метра просто беше задължен да накаже съперника за 0:2.
След почивката Лудогорец продължи да диктува изцяло събитията на терена. Разградчани разиграваха в половината на домакините, които се бранеха с 11 човека, но рядко достигаха до топката. В 61-ата минута Кампаняро не уцели вратата с глава от 4-5 метра, а само 120 секунди по-късно Мисиджан преодоля няколко противникови състезатели и шутира по земя, но Макенджиев спаси.
В 77-ата минута гостите направиха пореден пропуск. Вандерсон получи пас, нахлу в наказателното поле и шутира опасно, но покрай левия страничен стълб.
Източник topsport.bg

Димитър Димитров покани легенда на Левски в екипа си, решил е да му повери защитата на ЛудогорецТреньорът на Лудогорец Димитър Димитров е предложил на бившия капитан на националния отбор и на Левс…Dec 10 2017bgsport.net