Чао, Шампионска лига! Тъжна вечер за Разград, Малмьо удържа Лудогорец и съдията

3458
лудогорец малмьо 2:1

В Разград луда вечер нямаше, освен може би в главата на Ангел Петричев. Лудогорец не успя да се класира за груповата фаза на Шампионската лига.

102 минути – редовните 90 и подарени от френския съдия Клеман Тюрпен още 12 (7 добавени към първото и 5 към второто) не стигнаха на луксозната играчка на Кирил Домусчиев за нещо повече от 2:1 над Малмьо. Така след 0:2 миналата седмица в Швеция отборът от Разград отпада с общ резултат 2:3.

Тюрпен не раздаваше като подаръци само минути добавено време. При 1:0 за Лудогорец (Недялков 10-ата минута) съдийската бригада и ВАР с доста голяма въображение отмениха великолепно попадение на Сьорен Рийкс – заради засада по-рано в атаката на друг играч. Все пак правдата възтържествува и Велько Бирманчевич изравни малко преди почивката.

През второто полувреме пък домакините получиха правото да изпълнят дузпа, правилно отсъдена за игра с ръка на Антонио Чолак. В 60-ата минута Пиерос Сотириу бе точен – 2:1. В 78-ата минута пък Кирил Десподов можеше да вкара мача в продължения, но не успя да вкара от два метра.

Така Лудогорец, служебно абониран за титлата в България, за пореден път се провали при истинския тест за качество – влизането в Шампионската лига. Там за последно тимът игра през сезон 2016/17. Все пак „орлите“ продължават участието си в континенталните надпревари – те попадат в груповата фаза на втория по сила турнир Лига Европа.