Лудогорец загуби с 0:2 визитата си на шведския шампион Малмьо в първи мач от плейофите на Шампионска лига.
Така преди реванша в Разград мечтаните групи на най-силния клубен турнир изглежда сериозно се отдалечават за пореден път от българския шампион.
И това не е, защото два гола са невъзможни за връщане, но поне с играта, която Малмьо показа, задачата за Лудогорец изглежда ще бъде изключително сложна.
Шведите тотално надиграха родния шампион, както от доста време не го бе правил тим в квалификациите на европейски турнир. А по-притеснителното е, че нямаше да е нелогично, ако успехът на домакините бе по-убедителен.
Да, Малмьо бе фаворит преди мача. На този стадион вече 17 поредни мача противникът не е печелил квалификационен европейски мач, но играта на Лудогорец вдъхваше надежди.
От нея обаче нямаше и помен, а резултатът ясно го показва.
За Лудогорец и лично за Кирил Домусчиев има и още една мрачна вест. Двубоят ще донесе над 15 млн. евро на крайния победител за влизането в групите на Шампионската лига. По-всичко личи, че това няма да е Лудогорец.