Шесткратният шампион на България Лудогорц най-накрая успя да се изкачи отново до първото място в Първа лига. Нещо, което се случва за първи път на тима от Разград през новия сезон. „Орлите“ победиха с 2:0 Берое в мач от 11-я кръг на първенството. Точни бяха Марселиньо и Джоди Лукоки, като бразилецът записа рекорд и се превърна в най-резултатния чужденец в най-горното ниво на родния ни футбол. Лудогорец започна вихрено преследването на върха в тазвечершния мач. Още в 3-ата минута Вандерсон опита да изненада Перниш, но изпълнението му от свободния удар бе доста неточно и топката не попадна в очертанията на вратата. Малко след това единствено важната намеса на Виданов спаси старозагорци от това да получат ранно попадение в мрежата си, след като Анисе остана очи в очи със стража и отправи силен удар, който обаче бе блокиран от защитника на старозагорци. 120 секунди след това, заралии веднага отвърнаха на удара чрез Охене, който обаче не успя застраши вратата на Лудогорец и Броун спаси без проблем. В 23-ата минута Марселиньо поведе Лудогорец към първото място в Първа лига. Капитанът на „орлите“ бе безпощаден в изстрела си, след куп грешки на защитата на Берое. Виданов буквално подари топката на футболиста на шампиона на България и на него не му остана нищо друго освен да се разпише. Така бразилецът се превърна в най-резултатния чужденец в родния ни елит – цели 57 попадения.Такъв срам Германия не помни! Най-хубавото – българският Лудогорец заби последния пирон в немския ковчегПобедата на Лудогорец над Хофенхайм с 2:1 в мач от Група С на Лига Европа сложи финалната точка на е…Sep 29 2017bgsport.net

Малко преди края на редовното време, Берое получи „златен шанс“ да достигне до изравнително попадение. Карачанаков влезе на скорост към наказателното поле на Лудогорец и пусна пас в коридор към Охене, който пропусна за Еуженио. Халфът на старозагорци опита директен изстрел, но Броун се хвърли и спаси с една ръка. Още в самото начало на второто полувреме Лукоки успя да се разпише във вратата на Берое, но попадението му не бе зачетено, тъй като преди да стреля нападателят на Лудогорец игра с ръка. В 86-ата минута Лукоки поправи грешката си и този път се разписа по правилния начин, с което удвои аванса на своя тим и сложи край на мача 4 минути преди последния съдийски сигнал. Така Лудогорец за първи път от началото на новия сезон в Първа лига се изкачва до върха, измествайки ЦСКА. „Орлите“ са с актив от 27 точки, а „червените“ имат само една по-малко. На третата позиция е Левски с 21 пункта. Това бе и последният мач от 11-я кръг в родния ни елит.Стана ясно защо Върджил Мисиджан изпадна в немилост в Лудогорец. Ето кой подкокоросва холандецаСтана ясно защо Върджил Мисиджан не играе в мачовете на Лудогорец напоследък. В основата на всичко е…Sep 29 2017bgsport.net

Източник: topsport.bg