Страшен проблем за Тони Здравков за дебюта му с Лудогорец – ас на „орлите“ е под въпрос за ЛЕ

1558

Голмайсторът на Лудогорец Клаудиу Кешерю виси сери­озно за важното гос­туване на АЕК Ларнака в четвъртък. Както е известно румънецът поиска смяна по време на дербито с Левски, след като почувства сериозен дискомфорт в началото на втората част. След излизането му от игра Лудогорец не стигна до нито едно положение пред вратата на Мартин Полачек.

Кешерю е имал проблеми още преди дербито, но заради важността на среща­та самият той е нас­тоял да играе, зара­ди което лекарският щаб е направил и невъзможното да го вдигне. Кешерю не игра на обичайното си високо ниво, но все пак се отчете с отлична асистенция за второто попадение на шампионите, дело на Вандерсон. Алтернативи на Кешерю има – Якуб Швиерчок, Жуниор Брандао и Жоао Паупо. И тримата обаче са далеч от класата на титулярния централен нападател. Румънецът не игра в предишния мач от Лига Европа – гостуването на Цюрих, загубено с 0:1. Тогава на неговото място започна Жуниор Брандао. Сега лекарският екип на „орлите“ ще опита за втори път в рамките на броени дни да вдигне Кешерю.