Славия с пълен обрат срещу Ботев

557

Славия спечели с 3:2 домакинството си на Ботев (Пловдив) от 16-ия кръг на Първа лига. При това го направи по впечатляващ начин – с пълен обрат. „Белите“ допуснаха гостите им да поведат на Националния стадион „Васил Левски“, след което с три гола стигнаха и до трите точки. В последните минути на двубоя „канарчетата“ успяха да вкарат още един гол и да съживят интригата до края на двубоя. За повече обаче не им стигна време. С победата Славия се изкачи на 11-о място и вече има актив от 17 точки, с една по-малко от Ботев, който остава на десетата позиция. Иначе първият гол в мача падна в 23-ата минута, когато Иван Стоянов вкара от дузпа, отсъдена за нарушение от страна на вратаря Марио Кирев срещу Жоао Пауло. Десет минути по-късно „белите“ изравниха чрез Сердер Сердеров. Останалите голове паднаха през второто полувреме. В 66-ата минута Валерий Домовчийски изведе Славия напред, а в 80-ата с красив удар Борислав Балджийски направи резултата 3:1. И когато всичко изглеждаше решено, Тодор Неделев накара домакините да треперят с точен изстрел от малък удар. Въпреки тежките условия за игра, мачът премина коректно, като съдията Ивайло Стоянов показа само два жълти картона – на Домовчийски и Жоао Пауло.

„С оглед на ситуацията, в която се намираме, съм доволен от показаното. Мисля, че футболистите имат по-голям потенциал и очаквам още повече от тях до края. Посъбудихме се след дузпата и гола на Ботев и намерихме сили да обърнем мача. Идеята ми днес беше да играем малко по-нападателно. На моменти това се получи, на моменти – не. Допускахме и грешки, но това е нормално. Като цяло разполагам с футболисти, с които мога да използвам най-различни схеми на игра. Всичко обаче зависи от съперника. Предвид това, че ни предстои тежък двубой с Левски, ми се искаше да дам почивка на Петко Христов, на когото му се натрупаха доста мачове в последните седмици. Не виждам защо да не излезем в добро настроение срещу Левски“, заяви треньорът на Славия Владимир Иванов след победата. „За пореден път допускаме леки голове. Не може от ситуации без опасност пред нашата врата да ни вкарват такива попадения. Просто е недопустимо. Но това е положението – проблемите в защита си ги имаме от дълго време и ще трябва да работим много, за да ги решим. Тези поредни загуби ни тежат на увереността, няма как. Ако бяхме отбелязали втори гол, по друг начин щеше да се развие двубоят, но вече няма как да върнем времето назад. Ще говоря в съблекалнята, сега няма какво да се обясни повече“, пък бе коментарът на наставника на гостите Николай Киров.