Палячо в черно опорочи и третия мач ЦСКА – Ботев: Сватбата закла „армейците“

4644

След двата зрелищни мача за Купата на България между ЦСКА и Ботев (Пд) и сблъсъкът им за първенството бе опорочен от главния рефер.

В първата среща за Купата жертва падна ЦСКА, на реванша в София грубо ощетен бе Ботев, а днес Ивайло Стоянов-Сватбата посече ритуално отново ЦСКА. Тарикатът от Петрич подмина 100-процентова дузпа в 25-ата минута за нарушение в гръб срещу Али Соу в наказателното поле. Отделно от това палячото със свирката раздаваше жълти картони на столичани като поп – козунак по Великден. Всичко това на фона на статистиката – 72:28 процента притежание на топката за ЦСКА за първото полувреме. През втората част Сватбата довърши поръчката си и „нашари“ с картони и домакините – общо 12, по 6 за всеки от съперниците.

Ботев взе трите точки в 83-ата минута, когато Доре се възползва умело от подаване на Тодор Неделев и матира Данте Стипица за 1:0. Самият Неделев довърши ЦСКА в третата минута на добавеното време, фиксирайки крайното 2:0.

Канарчетата бяха без наказаните Антонио Вутов и Филип Филипов, които получиха червени картони в мача за купата срещу днешния си съперник. Наставникът на червените Любослав Пенев пък направи рокада на вратата. Срещата започна Данте Стипица, а Черниаускас е на пейката.

Преди началото на двубоя играчите на Ботев опънаха голям транспарант „Чико, всички сме с теб“, чрез който да окажат морална подкрепа на легендата Динко Дерменджиев.
Първото по-опасно положение в мача бе в 6-ата минута, когато Евандро подаде с глава към Тиаго, който центрира прострелно по земя в малкото наказателно поле, но не успя да намери включилия се Малинов и защитата на пловдивчани изчисти.

Последва опасен шут на Атанасов от 25 метра, който Кайзер изби в корнер. Ботев също опита изстрел от далечна дистанция, който не намери целта.
В 37-ата минута Неделев центрира от корнер, Стипица увисна, Пиргов стреля с глава, но на сантиметри покрай дясната греда. Две минути по-късно Кайзер за малко не допусна груба грешка, след която със сигурност щеше да се стигне до гол в неговата врата.

Стражът на канарчетата предпочете да финтира Тиаго, а не да изрита напред върната топка, халфът на червените успя да му чукне кълбото, но твърде слабо и то не попадна в мрежата, а отново в краката на вратаря.Георги Илиев върна ЦСКА в играта: Черно море удари болезнено ЛудогорецЧерно море срази Лудогорец с 2:1 в мач от 31-ия кръг на Първа лига. Резултата откри Георги Илиев в 2…Apr 26 2019bgsport.net