Георги Илиев върна ЦСКА в играта: Черно море удари болезнено Лудогорец

2282
Георги Илиев проговори за детектора

Черно море срази Лудогорец с 2:1 в мач от 31-ия кръг на Първа лига. Резултата откри Георги Илиев в 20-ата минута, а в 34-ата Драгош Григоре изравни. В 54-ата минута Георги Илиев вкара ново попадение след великолепна странична ножица. ЦСКА изостава на 5 точки от тима от Делиормана, но има и мач по-малко.
Служебните шампиони започнаха без своя голмайстор Клаудиу Кешерю, който е на пейката за сметка на Якуб Шверчок.Трансферен удар: Титуляр на Левски се предлага на ЛудогорецЗащитникът на Левски Давид Яблонски не иска да напуска България, въпреки че вече е ненужен на “Герен…Apr 14 2019bgsport.net

Гостите започнаха по-активно и в началото организираха опасна атака след пробив отляво на Вандерсон, но никой от съотборниците му не успя да засече прострелното центриране по земя. Постепенно моряците се изнесоха в по-предни позиции и на свой ред осъществиха две добри атаки през зоната на Сисиньо, но те бяха спрени заради тънки засади.
По-добрата игра на моряците даде резултат в 20-ата минута. Тогава домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар на 25 метра пред вратата на разградчани. Георги Илиев стреля над стената и вкара -1:0 за Черно море.

В 31-ата минута Лудогорец отправи първия шут по посока на Дюлгеров. Виктор Генев не успя да играе с топката след центриране на Вандерсон от фаул, но от 3-4 метра Моци стреля в аут. Само две минути по-късно варненци като по чудо не вкараха втори гол. Те разиграха добре след изпълнение на фаул, последва центриране отдясно към Генев, който намери Пламен Димов, защитникът стреля с глава от 2-3 метра, но в аут.

В ответната атака, дошла в 34-ата минута, Лудогорец изравни. Разградчани спечелиха корнер, последва центриране на близката греда, където Григоре бе изпуснат и с глава направи 1:1.
В 54-ата минута Черно море отново излезе напред в резултата след втори гол на Георги Илиев. Ндонгала центрира към капитана на моряците, който бе изпуснат от Сисиньо, и след шут със странична ножица направи 2:1.Отличен Лудогорец, неадекватен съдия и още по-неадекватни коментари в студиотоЗа пореден път Лудогорец надигра Левски в София и напълно заслужено спечели. Двубоят обаче беше помр…Apr 14 2019bgsport.net