Ще успеят ли да съкратят „сините“ разликата с лидера ЦСКА? Станаха ясни титулярите на Левски и Черно море

637

Днес в 17:30 часа Левски приема Черно море в двубой от 11-ия кръг на Първа професионална лига. “Сините” ще опитат да запишат трите точки в актива си и така да стопят разликата с лидера в класирането ЦСКА. Вчера “червените” направиха грешна стъпка с равенството (2:2) с Етър и това дава възможност на левскарите да намалят изоставането си от “армейците”, което в момента е цели 8 точки. Черно море изглежда един от най-подходящите съперници за Левски в този момент. Варненци вече 59 години нямат победа при визита на “сините” в София. Всъщност в цялата история на сблъсъците между тези два тима в столицата, “моряците” имат едва 3 победи на сметката си и цели 45 загуби. 9 срещи пък са завършвали наравно. Към това трябва да прибавим и кризата, в която Черно море се намира напоследък. Отборът е в серия от 4 поредни мача без победа в първенството, а наскоро треньорът Георги Иванов подаде оставка. Така днес варненци ще бъдат водени от  доскорошния помощник Емануил Луканов, като представянето на тима в тази среща може да предопредели дали той ще си спечели треньорския пост за постоянно.Преди минути! Важен ход на Левски. Ето как на „Герена“ си гарантират бъдещето на „синия“ отборРъководството на Левски ще започне преговори за нов договор с един от най-големите си таланти Станис…Sep 29 2017bgsport.net

Друг положителен факт за Левски е, че тимът все още не е допускал гол на “Герена” от началото на сезона. Вратарят Божидар Митрев пък може да се похвали със серия от 511 игрови минути без попадение в своята врата. В същото време Черно море се намира в неприятна голова суша. Отборът вече 4 поредни мача и общо 295 минути е без отбелязан гол. За “сините” обаче попаденията в противниковите врати също не идват особено лесно, като от началото на сезона отборът има само 14 гола на сметката си, а в последните 4 мача левскарите са успяли само 3 пъти да поразят мрежата на противника.
ЛЕВСКИ: Митрев, Цветкович, Яблонски, Ейлофсон, Горанов, Панайотов, Гомес, Кабрал, Обертан, Прохазка, Буш
ЧЕРНО МОРЕ: Михайлов, Станчев, Цветков, Миланов, Хасани, Сукуп, Огнянов, Илиев,Костадинов, Зехиров, Чунчуков
Стадион: “Георги Аспарухов”, София
Съдия: Станислав Тодоров
Начало: 17:30 часаКоментар: Нулио Роси. С всеки изминал мач публиката на Левски все по-отчетливо се разделя на две – за и противС всеки изминал мач публиката на Левски все по-отчетливо се разделя на две – за и против Делио Роси.…Sep 28 2017bgsport.net

Източник: sportal.bg