Жалко! Некадърен съдия спря силна България в Кипър, всичко ще се реши в понеделник

1928

България стигна до равенство срещу Кипър 1:1 в предпоследния си мач от Лигата на нациите, като по този начин „лъвовете“ съхраниха шансовете си за спечелване на групата, след като Норвегия не успя да победи Словения като гост.
Георги Петков пък започна като титуляр на вратата и по този начин постави рекорд – със своите 42 години се превърна в най-възрастния вратар, играл официален мач за национален отбор в Европа.
Първите минути бяха предпазливи и за двата отбора, като топката се разиграваше предимно в средата на терена. Постепенно българите овладяха инициативата и пренесоха събитията в половината на съперника, но в същото време допускаха някои пробойни в отбрана.
Това се оказа фатално в 27-ата минута, когато Захариу бе изведен с пас дълъг пас зад защитата на „лъвовете“ и останал сам срещу Петков, нямаше проблем да вкара – 1:0!

След попадението селекцията на Петър Хубчев установи силен натиск, а в рамките на минута Краев и Ивелин Попов бяха близо до изравняване, но и в двата случая вратарят на кипърците спаси.
Така при резултат 1:0 двата отбора се оттеглиха на почивка, а втората част отново започна като първата – с натиск на „лъвовете“.
Той обаче не даваше резултат, както и достатъчно голови опасности пред вратата на съперника. Стигна се до 62-ата минута, когато Ивелин Попов бе повален в наказателното поле, но съдията не посмя да отсъди дузпа, а такава се видя, че има!
Последваха още две ситуации за дузпа за българите, но реферът отново остана безмълвен.

Кулминацията дойде в последните минути на мача! Първо в 83-ата минута Неделев намери Бодуров при центриране от корнер, който с удар с глава на метри от вратата не успя да преодолее вратаря на домакините.
„Лъвовете“ обаче заслужено изравниха секунди преди да изтече 90-ата минута, след като получиха право да изпълнят дузпа, реализирана от Николай Димитров!
В добавеното време Божиков стреля с глава при центриране от корнер, а топката бе избита буквално от голлинията и в крайна сметка срещата завърши при хикс.
Така всички ще се реши в понеделник, когато България приема Словения, а Норвегия гостува на Кипър.