Григор Димитров победи Доминик Тийм с 6:3, 5:7, 7:5 на Мастърса в Лондон. Мачът бе четвърти помежду им, като общият резултат вече е равен – по два успеха за всеки. В залата в Лондон имаше много български фенове, но не само те правиха подкрепата за българина по-мощна от тази за австриеца. В групата на Гришо и Тийм са още Рафаел Надал и Давид Гофен, които играят около 22:00 часа наше време. Следващият мач на Димитров в Лондон е именно срещу Гофен (сряда, 16:00 часа), като белгиецът е единственият в групата, срещу когото Григор има положителен баланс. Първият започна равностойно, макар Григор Димитров да имаше възможност да пробие съперника още при първия сервис гейм. Гришо все пак успя да вземе подаването на Тийм и с втори брейкпойнт го проби за 4:2. Димитров приключи сета с 6:3 след гейм на нула. Вторият сет предложи повече интрига и на два пъти Гришо трябваше да спасява сервис геймовете си при 40:40. Играта се движеше гейм за гейм, а при 5:5 сервираше Тийм. Григор обаче пропусна брейк пойнт, с което и възможността да поведе в края на сета. Това явно му повлия и загуби сервис гейма си на нула, с което и сета с 5:7.

В третия сет двамата набързо размениха по един сервис-гейм, като това бе по-положително за Григор, у когото имаше разочарование от нелепо изпуснатия втори сет. Австриецът остана солиден и при второто си подаване за сета – 2:1. Григор обаче не играеше сякаш все още съжалява за допуснатия пробив и отново бе разнообразен в отиграванията си на свое подаване, като продължи надлъгването и пак възстанови статуквото – 2:2. Вторият сервис на Тийм също бе впечатляващ, но той не се възползваше от новите топки, защото не вкарваше първото си подаване. Григор обаче не можа да материализира двата си шанса за пробив, тъй като именно в края на гейма австриецът реши да поправи мерника си и бе безмилостен, повеждайки отново с 3:2. Хасковлията пак демонстрира прекрасния си арсенал и с разнообразен подбор от удари направи 3:3. За втори пореден път Григор стигна до 15-40, този път дори „ястребовото око“ отсъди в негова полза, а в решителният момент страхотен ретур и след това изключително технично воле до мрежата най-накрая донесе желаното предимство – 4:3. Григор защити сервиса си и затвърди пробива, въпреки че това стана по-нервно от очакваното, защото на два пъти мрежата помогна на Тийм и той поведе с 0-30, но все пак Димитров бе непоколебим – 5:3. Австриецът с две прекрасни изпълнения от форхенд по обратния диагонал неутрализира опитите на Григор да приключи по-рано двубоя и все пак го вкара в десети гейм. Димитров отново не можа да приключи мача, когато имаше най-добра възможност за това, като Тийм с голяма доза късмет и помощ от мрежата стигна до пробив за 5:5. Австриецът обаче собственоръчно осигури рибрейк на Григор, и то на нула, и то с две поредни двойни грешки – 5:6. За съжаление, въпреки че Григор стигна до два мачбола само с изпълнение на сервис и без игра, се стигна до дюс след грешки на хасковлията и после вече той провокира съперника да извади топката в аут при дълго разиграване от основната линия – гейм, сет и мач за Димитров и победа с 6:3, 5:7, 7:5 за 2 часа и 22 минути игра.