Григор Димитров отпадна в третия кръг на турнира от сериите Мастърс в Маями. Българинът загуби с 5:7, 5:7 от Джордан Томпсън от Австралия. Преди два дни Григор се завърна на корта след двумесечно отсъствие и постигна убедителен успех над Фелисиано Лопес. Той обясни, че няма големи очаквания към представянето си в Маями и днес се видя, че още е далеч от оптималната си форма.Григор Димитров: Знам къде сбърках, болезнено еГригор Димитров бе крайно разочарован от отпадането си на Откритото първенство на Австралия. Българи…Jan 20 2019bgsport.net

Българинът започна отлично и стигна до пробив още в първия гейм. Съперникът му обаче успя веднага да го върне за 1:1 и това му вдъхна увереност. Томпсън вкарваше висок процент първи сервис и започна бързо да взима подаванията си. До средата на сета Григор беше с под 50 процента вкаран първи сервис и бе направил две двойни грешки.

Той пропусна възможност за пробив в седмия гейм и имаше шансове при 5:5. Австралиецът обаче успя да се справи и дори стигна до сетбол в последния гейм. Тогава той игра агресивно, но завършващият удар, с който опита да спечели разиграването, прати топката в аут. При следващия шанс обаче Томпсън стигна до пробив и до успех в първия сет със 7:5.

Григор Димитров се изправя срещу австралиеца Джордан Томпсън в мач от третия кръг на турнира от сериите Мастърс в Маями. Преди два дни българинът се завърна на корта след двумесечно отсъствие поради контузия в рамото. Тогава той изигра отличен мач и постигна убедителна победа срещу Фелисиано Лопес.
Двубоят му срещу 77-ия в света е първи за деня на корт номер 1. Хасковлията и австралиецът не са играли помежду си досега. Томпсън елиминира във втория кръг поставения под №10 руснак Карен Хачанов.Успешен старт за Григор, обърна неудобен съперник в жегата на МелбърнГригор Димитров вдигна победно ръце на старта на Откритото първенство на Австралия и е във втори кръ…Jan 14 2019bgsport.net