Плюсове и минуси в Барса преди Ел Класико

307
Барса

Барса не можа да победи Реал Сосиедад в събота в мач (2:2), който повдигна още повече въпроси за каталунците преди дербито от Премиера дивисион с Реал (Мадрид) в сряда на „Ноу Камп“.

СЪМНЕНИЯ
1. Слабата защита. Барселона вече допусна 20 гола от началото на сезона в Ла Лига и още 4 в ШЛ, при положение че са изиграни само 22 срещи през кампанията. Сухите мрежи са едва 6, а в последните 9 мача тимът е запазил вратата си чиста веднъж.
2. Ляв бек. Титулярният играч на този пост Жорди Алба се завърна на терена срещу Сосиедад, но бе прекалено колеблив. Националът на Испания все още не е във форма. Липсва му скорост, далеч е от най-добрите си дни, което пък повдига въпроса дали Нелсон Семедо не е по-добрата опция за Ел Класико в сряда?
3. Средата на терена. Серхио Бускетс със сигурност ще започне мача с Реал М като титуляр, но с играта си халфът разочарова в събота. Той бе сменен в 73-ата минута. Испанецът ненужно фаулира Мартин Йодегард за дузпата и бе засенчен от Иван Ракитич, който по принцип е резерва този сезон, но напоследък започна да играе по-често.

ПОЗИТИВИ
1. Атаката. Триото МСГ (Меси, Суарес и Грийзман) определено прогресира. Това важи в най-пълна степен за французина, който сякаш започна да свиква с живота в Барса. Комбинациите му с уругваеца и аржентинеца се подобриха, а новият тризъбец може да се похвали с 33 гола през кампанията (Меси е с 14, Суарес с 12 и Грийзман със 7). При положение че Усман Дембеле е контузен, тримата със сигурност ще започнат като титуляри в Ел Класико.
2. Енергията на Де Йонг. Холандският халф донесе някои добри новини на „Ноу Камп“ този сезон и показа, че е полезна опция за Ернесто Валверде. Винаги е готов на 100% (за разлика от Артур Мело) и е на разположение.
3. Повече почивка. Един от плюсовете на Барса е повечето време за възстановяване преди Ел Класико. Мачът на Лос кулес се игра над 30 часа по-рано в сравнение с Реал (Мадрид), който излезе късно в неделя срещу Валенсия на „Местая“.