ВЕЛИКО! Лудогорец в Европа и догодина след лекция в Париж

871

Лудогорец ще играе в Европа и догодина! Българският първенец изнесе истинска футоблна лекция на мултимилионния си съперник ПСЖ в последния мач от група А на Шампионската лига. Насред Париж нашите играха великолепно и завършиха 2:2, като допуснаха изравняване чак в добавеното време на срещата. Така те циментираха третата си позиция в класирането, която им дава право да продължат във елиминациите на втория по сила турнир на УЕФА – Лига Европа. Всъщност мястото на българите се оказа гарантирано, независимо от отличния резултат на „Парк де Пренс“, заради изхода от другия двубой в групата. В него Арсенал победи като гост конкурента на Лудогорец – швейцарския Базел, с категоричното 4:1. Това обаче нямаше никакво значение за тима на Георги Дерменджиев. Момчетата му бяха дошли в Париж да играят футбол и го направиха го по най-добрия начин.

На „Парк де Пренс“ Лудогорец поведе след четвърт час игра. Абел Анисе отне топката в средата на терена и я подаде на Натанаел. Левият бек пък демонстрира отличен поглед и от сериозно разстояние сложи топката на главата на Върджил Мисиджан. Холандецът пък бе безкомпромисен – 0:1. При най-сериозната опасност за домакините през първата част пък гредата се оказа безценен помощник на Владо Стоянов. Тиаго Силва засече опасно центриране с глава, но за щастие топката се отби в дирека.

Пак в 15-ата минута, но на второто полувреме, зрителите на „Парк де Пренс“ видяха нов великолепен гол. За нещастие – този път в полза на фронцезшти. Попадението обаче бе великолепно! Марселиньо вместо да изчисти добре се опита да играе технично и загуби топката, а при последвалото центриране на Анхел Ди Мария пък Сисиньо не се намеси удачно. Тогава във въздуха се извиси Едисон Кавани, който с изящна задна ножица изправи трибуните на крака – 1:1. Радостта на домакините обаче трая едва осем минути. При тъч в центъра за ПСЖ, Джонатан Кафу открадна топката на Маркиньос и напредна отляво, след което върна по земя към Вандерсон, който с плътен удар по земята почти от границата на пенала вкара второто попадение за Лудогорец. За съжаление в добавеното време Ди Мария успя да изравни за 2:2.

В крайна сметка българският шампион продължава в Лига Европа, с което изпълни голямата си цел преди двубоя с ПСЖ. Лудогорец обаче показа, че все още не се е отърсил от големия си проблем в мачовете на континента, а именно да съумява да задържи преднината си срещу по именит съперник. Но и затова има време – догодина! Браво на „орлите“!