Евро 2020 на длан: Кой срещу кого, къде, кога и по кой канал (ПЪЛНА ПРОГРАМА)

4150
Евро 2020

В петък в 22 часа започва най-дълго чаканото Европейско първенство в историята. Отложиха го с 12 месеца, но ще го има, пише Корнер.

24 отбора ще се борят за титлата „шампион на Европа“ в 11 града из целия континент, България няма да участва, но на турнира ще са най-добрите. У нас ще гледаме битките по БНТ и Нова, като всеки от тях ще бъде предаван поне по един свободен и общодостъпен канал, за който не е необходим допълнителен абонамент.

Предлагаме ви пълната програма по дни, часове, място на мачовете, телевизионен канал на излъчване, както и елиминационната решетка след групите. Това е Евро 2020 (или Евро 2021, ако искате) на длан: Всичко, което трябва да знаете.

Групова фаза

Петък, 11 юни
22:00 Италия – Турция (Рим, Група А) по БНТ 1, БНТ 3 и Нова.
Церемонията по откриването започва час по-рано.

Събота, 12 юни
16:00 Уелс – Швейцария (Баку, Група А) по Диема и Диема спорт 2
19:00 Дания – Финландия (Копенхаген, Група В) по БНТ 1 и БНТ 3
22:00 Белгия – Русия (Санкт Петербург, Група В) по Диема и Диема спорт 2

Неделя, 13 юни
16:00 Англия – Хърватия (Лондон, Група D) по БНТ 1 и БНТ 3
19:00 Австрия – Северна Македония (Букурещ, Група С) по Диема и Диема спорт 2
22:00 Нидерландия – Украйна (Амстердам, Група С) по БНТ 1 и БНТ 3

Понеделник, 14 юни
16:00 Шотландия – Чехия (Глазгоу, Група D) по Диема и Диема спорт 2
19:00 Полша – Словакия (Санкт Петербург, Група Е) по БНТ 1 и БНТ 3
22:00 Испания – Швеция (Севиля, Група Е) по Диема и Диема спорт 2

Вторник, 15 юни
19:00 Унгария – Португалия (Будапеща, Група F) по БНТ 1 и БНТ 3
22:00 Франция – Германия (Мюнхен, Група F) по Нова

Сряда, 16 юни
16:00 Финландия – Русия (Санкт Петербург, група В) по БНТ 1 и БНТ 3
19:00 Турция – Уелс (Баку, Група А) по Диема и Диема спорт 2
22:00 Италия – Швейцария (Рим, Група А) по БНТ 1 и БНТ 3

Четвъртък, 17 юни
16:00 Украйна – Северна Македония (Букурещ, Група С) по БНТ 1 и БНТ 3
19:00 Дания – Белгия (Копенхаген, Група В) по Диема и Диема спорт 2
22:00 Нидерландия – Австрия (Амстердам, Група С) по БНТ 1 и БНТ 3

Петък, 18 юни
16:00 Швеция – Словакия (Санкт Петербург, Група Е) по Диема и Диема спорт 2
19:00 Хърватия – Чехия (Глазгоу, Група D) по БНТ 1 и БНТ 3
22:00 Англия – Шотландия (Лондон, Група D) по Нова

Събота, 19 юни
16:00 Унгария – Франция (Будапеща, Група F) по Диема и Диема спорт 2, БНТ 1 и БНТ 3
19:00 Португалия – Германия (Мюнхен, Група F) по БНТ 1 и БНТ 3
22:00 Испания – Полша (Севиля, Група Е) по Диема и Диема спорт 2

Неделя, 20 юни
19:00 Швейцария – Турция (Баку, Група А) по Диема и Диема спорт 2
19:00 Италия – Уелс (Рим, Група А) по БНТ 1 и БНТ 3

Понеделник, 21 юни
19:00 Северна Македония – Нидерландия (Амстердам, Група С) по Диема и Диема спорт 2
19:00 Украйна – Австрия (Букурещ, Група С) по БНТ 1 и БНТ 3
22:00 Русия – Дания (Копенхаген, Група В) по БНТ 1 и БНТ 3
22:00 Финландия – Белгия (Санкт Петербург) по Диема и Диема спорт 2

Вторник, 22 юни
22:00 Чехия – Англия (Лондон, Група D) по Нова
22:00 Хърватия – Шотландия (Глазгоу, Група D) по БНТ 1 и БНТ 3

Сряда, 23 юни
19:00 Швеция – Полша (Санкт Петербург, Група Е) по Диема и Диема спорт 2
19:00 Словакия – Испания (Севиля, Група Е) по БНТ 1 и БНТ 3
22:00 Германия – Унгария (Мюнхен, Група F) по БНТ 1 и БНТ 3
22:00 Португалия – Франция (Будапеща, Група F) по Нова

24 и 25 юни – почивни дни на първенството.

Осминафинали

Събота, 26 юни
19:00, Мач №38: Втори в група А – Втори в група В (Амстердам) по Диема и Диема спорт 2
22:00, Мач №37: Победител в група А – Втори в група С (Лондон) по БНТ 1 и БНТ 3

Неделя, 27 юни
19:00, Мач №40: Победител в група С – Трети в група D/E/F (Будапеща) по БНТ 1 и БНТ 3
22:00, Мач №39: Победител в група В – трети в група A/D/E/F (Севиля) по Нова

Понеделник, 28 юни
19:00, Мач №42: Втори в група D – Втори в група Е (Копенхаген) по БНТ 1 и БНТ 3
22:00, Мач №41: Победител група F – Трети в група A/B/C(Букурещ) по Нова

Вторник, 29 юни
19:00, Мач №44: Победител в група D – Втори в група F (Лондон) по Диема и Диема спорт 2
22:00, Мач №43: Победител в група Е – Трети в група A/B/C/D (Глазгоу) по БНТ 1 и БНТ 3

30 юни и 1 юли – почивни дни на първенството.

Четвъртфинали

Петък, 2 юли
19:00, Мач №45: Победител от мач 41 – Победител от мач 42 (Санкт Петербург) по БНТ 1 и БНТ 3
22:00, Мач №46: Победител от мач 39 – Победител от мач 37 (Мюнхен) по Нова

Събота, 3 юли
19:00, Мач №47: Победител от мач 40 – Победител от мач 38 (Баку) по Диема и Диема спорт 2
22:00, Мач №48: Победител от мач 43 – Победител от мач 44 (Рим) по БНТ 1 и БНТ 3

4 и 5 юли – почивни дни на първенството.

Полуфинали

Вторник, 6 юли
22:00, Победител от мач 46 – Победител от мач 45 (Лондон) по БНТ 1 и БНТ 3

Сряда, 7 юли
22:00, Победител от мач 48 – Победител от мач 47 (Лондон) по Нова

8, 9 и 10 юли – почивни дни на първенството.

Финал

Неделя, 11 юли
22:00, Лондон – по Нова, Диема, БНТ 1 и БНТ 3.

*И двете медии, които ще излъчват първенството, ще имат едночасови студия преди мачовете. В БНТ то носи името „Трето полувреме“, а в Нова/Диема – „Еуфория“.
След полунощ и дневните часове в каналите на БНТ и Диема ще вървят и пълни записи на мачовете.

Коментари