Жребият: Шампионът срещу Краля

1101
Жребият за Шампионската лига

Кралят на европейския футбол Реал (Мадрид) ще има среща с действащия шампион на континента – Челси, в четвъртфиналите на Шампионска лига.

Това отреди тегленият днес жребий за тази фаза, като първите двубои ще се проведат на 5 и 6 април, а реваншите седмица по-късно, предава Корнер.

Преди година Реал и Челси се срещнаха на полуфиналите, като тогава лондонският клуб с общ резултат 3:1 се класира за финала, който впоследствие спечели.

Сега обаче ситуацията в двата клуба е коренно различна, защото добре знаем за изключително неясните и тревожни дни в Челси, който пострада сериозно от наложените над собственика му Роман Абрамович санкции.

Реал от своя страна е почти сигурен шампион в Испания, а впечатляващият обрат над ПСЖ преди седмица показа, че Кралете имат сили да преследват 14-ия си трофей в Шампионска лига.

Безспорно вълнуващ е сблъсъка между Чоло Симеоне и Пеп Гуардиола, с техните Атлетико Мадрид и Манчестър Сити.

„Дюшекчиите“ вече разплакаха червената част на град Манчестър в предишната фаза, а сега ще опитат да сторят това и със синята част от града.

Далеч по-приятен бе жребият за отборите на Байерн Мюнхен и Ливърпул, които поне на хартия изглеждат като почти сигурни полуфиналисти.

Байерн ще трябва да се изправи срещу приятната изненада на турнира – Виляреал, а Ливъпрул ще срещне португалския Бенфика.

Ако Ливърпул и Байерн не допуснат сензации, именно тези два тима ще се изправят един срещу друг в полуфинална среща.

Ето и всички двойки от четвъртфиналите на Шампионска лига:

Челси – Реал Мадрид
Манчестър Сити – Атлетико Мадрид
Виляреал – Байерн Мюнхен
Бенфика – Ливърпул

Жребий за полуфиналите:

Манчестър Сити/Атлетико Мадрид – Челси/Реал Мадрид
Бенфика/Ливърпул – Виляреал/Байерн Мюнхен

Коментари