Кирил Десподов остана резерва при домакинската загуба на Каляри от Аталанта с 0:1. Футболист номер 1 на България за 2018 година беше в групата за мача, но ще трябва да почака още за своя дебют в Серия „А“.

Единствения гол отбеляза Ханс Хатебоер в началото на второто полувреме. Гостите доминираха през по-голямата част от двубоя и продължиха силното си представяне през последните седмици. Каляри можеше да стигне до равенството, но остана в намален състав, след като Сирил Теро се контузи, а Роландо Маран вече бе извършил трите си смени. В края пък Алесандро Дейола уцели гредата.

Старши треньорът на Каляри Роландо Маран заяви на пресконференцията преди срещата, че не бива да се бърза с включването на Десподов, който тренира с отбора едва от няколко дни. В следващия кръг отборът на българския национал гостува на Милан и точно тогава се очаква бившата звезда на ЦСКА да изиграе първия си мач в калчото.