Ливърпул спечели с 2:1 срещу отбора на немско селце и вече се вижда в Шампионската лига

757

Ливърпул спечели с 2:1 гостуването си в Германия на Хофенхайм в първа среща от плейофите за влизане в Шампионската лига. Мачът в немското селце (жителите му са 3272 според последното преброяване от 2006 година) започна със страхотен шанс за домакините. В 12-ата минута те получиха дузпа. Андрей Крамарич обаче пропусна. В 35-ата минута Трент Аликзандър – Арнолд вкара първия си официален гол за Ливърпул. В 74-ата минута Хавард Нортвейт си вкара автогол и Ливърпул поведе 2:0. Три минути преди края на срещата Марк Ут вкара за Хофенхайм.

Останалите резултати от тази вечер в първите срещи от плейофите за влизане в Шампионската лига: Карабах (Азербайджан) – Копенхаген (Дания) 1:0, АПОЕЛ (Кипър) – Славия (Прага) 2:0, Спортинг (Португалия) – Стяуа (Румъния) 0:0, Йънг Бойс (Швейцария) – ЦСКА (Москва) 0:1. Реваншите са следващата седмица.