Пестелив Милан, посредствен Лудогорец, класическа победа и една дузпа, която никой български съдия нямаше да посмее да свири

3243

Милан удари с класиката 3:0 Лудогорец в първия мач от 1/16-финалите на Лига Европа. Загубата почти сигурно означава, че българският отбор ще приключи с участието си в евротурнирите. Все пак футболистите на Димитър Димитров имат своя шанс за чудо – реваншът е след седмица в Милано.Screenshot_11

На „Лудогорец Арена“ гостите играха типично по италиански – пестеливо и изключително безкомпромисно, независимо дали в случаите, когато трябваше да спират атаки на „орлите“, или да реализират малкото шансове, които се откриха пред тях в мача. Първия такъв дойде във възможно най-лошия момент – в самия край на първото полувреме. Хакан Чалханоглу центрира от левия фланг на атаката на Милан, Патрик Кутроне изскочи пред заспалата защита на Лудогорец и с глава откри – 0:1.Screenshot_12

Второто полувреме започна с натиск на българския шампион. Удобна възможност обаче изтърва Марселиньо в 50-ата минута, а четири минути по-късно и късметът не беше на страната на домакините. Капитанът Светослав Дяков нахлу и изстреля истински снаряд, който обаче удари гредата на вратата на Джанлуиджи Донарума. Всичко приключи в 63-ата минута. Козмин Моци изблъска отзад с ръка голмайстора Кутрпоне и го свали на земята. Сръбският рефер Милорад Мазич на секундата посочи бялата точка. В такава ситуация и в мач от голямо значение всеки един български рефер щеше позорно да си замълчи. Случвало се. Мазич обаче даде дузпата и появилият се като резерва Рикардо Родригес удвои аванса на „росонерите“. В добавеното време друга резерва на Дженаро Гатузо, Фабио Борини, оформи крайното 0:3.