Уругвай победи Саудитска Арабия с 1:0 във втория си мач от група А на световното първенство. В своя мач номер 100 за националния отбор Луис Суарес откри резултата в 23-ата минута.
Оскар Табарес бе направил две промени от първия мач, като са по двата фланга. Санчес и Родригес започнаха като титуляри за сметка на Нандес и Де Араскаета.
Двата отбора започнаха открито двубоя и още във втората минута пред Луис Суарес се откри възможност да стреля. Ударът му обаче бе блокиран от бранител на съперника. Саудитска Арабия отговори с две опасни центрирания, с които защитата и вратарят на южноамериканците се справиха.
Тимът на Оскар Табарес имаше по-голям контрол върху случващото се на терена. В 13-ата минута Кавани получи топката, но стреля много неточно. Малко по-късно Суарес стреля от малък ъгъл, но след рикошет кълбото мина встрани от вратата.Мондиал 2018 на косъм от страшна трагедия: Самолетът на Саудитска Арабия се запали във въздуха, няма пострадалиФутболната федерация на Саудитска Арабия съобщи, че самолетът с националния тим се е запалил в движе…Jun 19 2018bgsport.net

Луис Суарес откри резултата в 23-ата минута. Тогава след центриране от ъглов удар защитата на саудитите и вратаря пропуснаха топката и тя стигна до непокрития нападател на Барселона, който я насочи към опразнената мрежа. Това бе 52-ри гол за националния отбор за Суарес.
Малко преди да измине половин час от началото на срещата Саудитска Арабия бе близо до изравняване. Хатан Бабри бе оставен непокрит и засече центриране, но ударът му с глава бе неточен. До почивката играчите на Хуан Антонио Пици имаха известно предимство, но без да застрашат вратата на Муслера.
През второто полувреме Уругвай играеше предпазливо, но и търсеше втори гол. В 51-ата минута Суарес изпълни фаул, топката се отклони от стената, но вратарят на “соколите” успя да се намеси отлично. Табарес реши да освежи играта и направи две смени, а влезлият като резерва Диего Лаксалт бе близо до това да засече хубаво центриране на Санчес, но бранител се намеси в последния момент. Секунди по-късно Санчес стреля неточно с глава от добра позиция.
Източник sportal.bgАвтогол в 95-ата донесе щастлива победа на Иран с 1:0 срещу Мароко, това ли е изненадата на Мондиал 2018?Иран удари с 1:0 Мароко в първия двубой от Група “В” на Мондиал 2018. Играчите в червени екипи домин…Jun 15 2018bgsport.net