Стартът и завършекът бяха на „Сан Сиро“ – тази катедрала на европейския футбол. Първият и последният досега финали в Шампионската лига за XXI век се разиграха на тревата на славния стадион. През тези 16 сезона видяхме в мачовете за трофея драми, дузпи, герои и антигерои. Никога не бе скучно (е, освен един-два пъти), а десертът на годината в европейския футбол не бива да е разочарование и довечера. Тогава в Кардиф Реал ще срещне Ювентус, за да определи новия шампион на Европа.

Ето я ретроспекцията на финалите през новия век, за да ви подготвим за това, което ни чака на 3 юни в Уелс. 23 май 2001 г., Байерн – Валенсия 1:1 (5:4 с дузпи). В Милано вечерта тръгна взривно, като Гаиска Мендиета заби в 3-ата минута гол за Валенсия от дузпа. Пак от 11 метра Щефан Ефенберг изравни в началото на второто полувреме. Напълно равностоен, мачът влезе в продължения, а после отиде и на дузпи.