Турция мрази ЦСКА! Покварен рефер за втори път спря армейците

1005
цска клуж

ЦСКА загуби с 0:2 домакинството си на ЧФР Клуж на старта на груповата фаза в Лига Европа. В другата среща Йънг Бойс поведе на Рома, но допусна обрат и „вълците“ спечелиха с 2:1.

Избраниците на Стамен Белчев упражниха домакински натиск в началото на двубоя с Клуж, но Георги Йомов и Али Соу пропуснаха преди почивката. В 53-ата минута гостите поведоха чрез Марио Рондон, а в 74-ата вкараха и втори гол. Чиприан Деац се разписа от спорна дузпа.

Tурският съдия Халил Умут Мелер отново поряза „армейците“ както и срещу ФК Копенхаген преди години. Реферът маркира фаул на Амос Юга срещу Дебелюх. Двамата футболисти се държаха в наказателното поле на ЦСКА, след което Юга падна и събори съперника, а съдията прецени, че има основание да oтсъди 11-метров наказателен удар.