Ето я тайната на успехите на Лудогорец – шампионите получават по право дузпа, ако не водят в резултата (СТАТИСТИКА)

3224

С дузпата, която получи срещу Септември, Лудогорец вече е имал право 5 пъти да стреля от бялата точка през сезона. За сравнение – конкурентът му за първото място ЦСКА е бил само два 11-метрови наказателни удара. Лудогорец получи срещу Септември най-късната дузпа, откакто се подвизава в елита от сезон 2011/12 г. насам. Съдията Волен Чинков я свири в третата минута на добавеното време към редовните 90 и минута по-късно бе превърната в гол от Клаудиу Кешерю. Досега разградчани имаха два гола с шутове от бялата точка във втората минута след редовното време – на 15 октомври 2011 г. при домакинско 4:1 над Миньор (точен бе Тодор Колев) и на 14 март 2015 г. при победата с 3:0 над Славия в София (гол на Христо Златински). В същия сезон 2014/15 г. Златински превърна в попадение още една дузпа, дошла в първата минута на добавеното време, на 31 май 2015 г., с която разградчани се спасиха от поражение у дома от Берое при резултат 1:0 за старозагорци.СV: Волен Чинков – от сайт за запознанства до ПР на годината под крилото на заместник на Боби МихайловНа какво се дължи скоростното израстване на Волен Чинков в съдийската йерархия. Роденият на 14 декем…Mar 6 2018bgsport.net

Досега лудогорци са получили правото да изпълнят 39 дузпи в Първа лига, от които 32 са превърнати в голове. В три от своите срещи те получиха по два 11-метрови удара (на 7 април 2012 г. при 3:0 над Ботев Вр у дома, на 5 октомври 2012 г. при 3:0 над Миньор на свой терен, както и на 22 май 2013 г. при домакинско 2:0 над Ботев Пд). Само два пъти досега лудогорци са губили шампионатна среща, когато са получавали правото да изпълнят дузпа – на 20 октомври 2013 г. при домакинско 2:4 от Литекс и на 27 септември 2014 г. при 3:2 за Левски на „Георги Аспарухов”. Срещу септемврийци лудогорци изпълниха пета дузпа, отсъдена за нарушение срещу Марселиньо, колкото са свирени и след падания на Върджил Мисиджан в пеналтерията, 6 наказателни удара пък са за игра с ръка на футболисти на съперника.

НАЙ-ФАУЛИРАНИТЕ ЗА ДУЗПА В ЛУДОГОРЕЦ
5 пъти – Върджил МИСИДЖАН, Марсело МАРСЕЛИНЬО
3 пъти – Жуниор КИШАДА
2 пъти – Мирослав ИВАНОВ, Роман БЕЗЯК, ВАНДЕРСОН
14 футболисти на тима са фаулирани за дузпа по веднъж.

Три от петте дузпи за Лудогорец през настоящия сезон бяха свирени при резултат 0:0 и все в домакински срещи. На 29 юли 2017 г. Жоао Пауло пропусна в 10-ата минута на двубоя с Локо Пд и впоследствие мачът завърши при нулево реми. На 27 август м.г. срещу Пирин Бл пък румънецът Козмин Моци не успя от бялата точка в добавеното време на първата част (отново, както и сега бе фаулиран Марселиньо), а мачът приключи при резултат 1:1. Преди своя първи пропуск от бялата точка след 8 безпогрешни изпълнения Моци бе точен на 5 август 2017 г. при резултат 2:1 за Витоша в София, а до края лудогорци стигнаха до 4:2. Единственият наказателен удар, отсъден за лудогорци, когато резултатът вече бе в тяхна полза, бе на 9 септември 2017 г. при гостуване на Славия, спечелено с 4:0. Тогава пак бе точен Кешерю в 20-ата минута, след като зелените бяха вече повели с 1:0. Лудогорци изпълниха още 2 дузпи в турнира за Купата на България – на осминафинал срещу Берое у дома, когато гостите водеха с 1:0 (краен резултат 1:1 и победа на орлите с дузпи) и на четвъртфинал срещу ЦСКА в София в момент, в който домакините водеха с 1:0 (фаулираният пак бе Марселиньо, а точен – румънец, но Козмин Моци). В крайна сметка разградчани отпаднаха от турнира след загуба с 1:2 след продължения.Българският футбол на война на Лудогорец заради гнусния подарък на рефера Чинков, ето кой подпали фитила на бунтаФутболистът на Септември (София) Борис Галчев избухна срещу Лудогорец и съдийската бригада, която ръ…Mar 4 2018bgsport.net

Източник: в-к „Тема спорт“